Moletik, yerdir.

ㅤㅤㅤㅤㅤㅤ
ㅤㅤㅤㅤㅤㅤ


Misyonumuz

Moletik olarak, bilim ve teknolojiyi herkes için erişilebilir ve anlaşılır hale getirmeyi amaçlıyoruz. En güncel bilimsel gelişmeleri, teknolojik yenilikleri ve araştırma sonuçlarını kullanıcılarımıza sunarak, bilgiye dayalı bir topluluk oluşturmayı hedefliyoruz.

Vizyonumuz

Geleceği şekillendiren bilimsel ve teknolojik gelişmeleri takip eden, sorgulayan ve bilgi paylaşımında bulunan bir platform olarak, bilimin ışığında daha aydınlık bir yarın yaratmayı vizyon ediniyoruz. Topluluğumuzun aktif katılımı ile bilimin yaygınlaşmasına katkıda bulunmayı amaçlıyoruz.

Moletik
Hakkında


Marmara Üniversitesi Biyolojik Bilimler Kulübü’nden kökenlenen ilk ekibimiz, üniversite kulübünde gerçekleştirdiği ulusal başarıların ardından, kulüp başkanı Cenk Dunat tarafından üniversite sonrasında da çalışmalarını devam ettirmek üzere bir platform oluşturmaya yöneldi.

Adını moleküler biyoloji ve genetik’in kısaltılmasından alan Moletik, herkes için ulaşılabilir bilim sunmak amacıyla Cenk Dunat tarafından 26 Şubat 2021 tarihinde kuruldu. Türkiye’nin yeni bilim platformu olarak yayına başlayan Moletik, bu günden beri tüm dünyadan ve Türkiye’den en son güncel gelişmeleri, herkes için anlaşılır bir dil ile okuyucularına ulaştırmaya devam ediyor. Okuyucularımız yazılarımızın altında yorumlar aracılığıyla fikirlerini paylaşıp birbirleri ile ilgili konuda tartışmalar gerçekleştirebiliyor.

Tarafsız bir platform olarak, gönüllü yazarlarımızın destekleriyle ürettiğimiz benzersiz içeriklerimizi ücretsiz bir şekilde okuyucularımızla paylaşmakta ve bilimin yaygınlaştırılması sürecinde önemli bir rol üstelenmekteyiz.

Üstelik, Moletik global hale gelerek tüm dünyada okuyuculara ulaşabilmek adına artık İngilizce dilinde de hizmet veriyor! (Moletik İngilizce web sitesini ziyaret edin.)

Moletik’te Neler Var?

Güncel Bilimsel Haberler:

En son bilimsel araştırmalar, teknolojik yenilikler ve keşifler hakkında güncel haberler sunuyoruz. Örneğin, Boston Dynamics’in yeni Atlas robotu veya Neuralink’in insanlı denemeleri gibi konularla ilgili en taze bilgileri burada bulabilirsiniz.

Bilimsel Makaleler ve Araştırmalar:

Kullanıcılarımız için biyoloji, kimya, fizik, teknoloji ve çevre bilimleri gibi çeşitli alanlarda derinlemesine makaleler ve araştırma sonuçları yayımlıyoruz.

Sözlük:

Bilimsel terimlerin ve kavramların açıklamalarını bulabileceğiniz bir arama motoru sunuyoruz. Kullanıcılarımız, Moletik Sözlük aracılığıyla bilimsel terminolojiye hakim olabiliyor.

Forumlar:

Entomoloji, biyoloji, farmakoloji gibi çeşitli bilim dallarından teknolojiye, çok çeşitli konu başlıklarında tartışmaların yapıldığı forumlar ile bilgi paylaşımı ve tartışma imkanı sağlıyoruz. Bu sayede kullanıcılarımız, bilimsel konularda soru sorabilir ve bilgi alışverişinde bulunabilirler.

Etkinlikler ve Konferanslar:

Bilimsel konferanslar, seminerler ve diğer etkinliklerle ilgili bilgiler sunarak, kullanıcılarımızın bu tür etkinlikleri takip etmelerini sağlıyoruz.

E-Ticaret:

Çok yakında bilimsel yayınlar ve ürünlerin satışını gerçekleştireceğimiz Moletik Shop mağazamız ile kullanıcılarımızın ihtiyaçlarını karşılayacağız.


Ekibimiz

Moletik, bilim ve teknoloji alanında uzmanlaşmış yazarlar, editörler ve araştırmacılardan oluşan bir ekiple çalışmaktadır. Her biri kendi alanında deneyimli olan ekibimiz, en doğru ve güncel bilgiyi sizlere ulaştırmak için sürekli çalışmaktadır.

İletişim

Bizimle iletişime geçmek için İletişim Sayfamızı ziyaret edebilir veya sosyal medya hesaplarımızdan bize ulaşabilirsiniz.

Sosyal Medya Hesaplarımız

Moletik olarak aktif bir şekilde sosyal medya hesaplarımız üzerinden sizlerle paylaşımlarımızı yapmaya devam ediyoruz. Bizi takip ederek paylaşımlarımızı kaçırmayın!
Moletik web sitesinde yer alan tüm içeriğin hakları saklıdır. © Moletik. İçerikler site sahibinin izni olmaksızın kullanılamaz. Moletik’teki içeriklerin kullanım izinleri hakkında bilgi almak için tıklayın.
“Moletik” adı ve Moletik logosu Cenk Dunat’a ait tescilli ticari markadır. Marka kullanım hakları ve izinleri ile sponsorluk görüşmeleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
Yayınlanmış ve halen erişilebilir halde olan bir içeriğin Moletik’te yer almaması gerektiğini düşünüyorsanız durumu bize bildirin: İçerik kaldırma talebinde bulunmak için tıklayın
Moletik ekibiyle iletişime geçmek, fikir, öneri ve/veya şikayetlerinizi iletmek için info@moletik.com mail adresi üzerinden bize ulaşabilirsiniz. Ayrıca Instagram ve X/Twitter sosyal medya hesaplarımız üzerinden DM mesaj yolu ile iletişime geçebilirsiniz.


Moletik logosu, web sitesi ve sosyal medya grafikleri Cenk Dunat tarafından 💚 ile tasarlandı.

Scroll to Top