Yazar Destekleme Programına Katılım Koşulları

Moletik Yazar Destekleme Programı’na hoş geldin! Seni aramızda gördüğümüz için mutlu olduk. Moletik’te içerik üretimi yapacağın süre boyunca karşılıklı olarak her iki tarafı mağdur etmemek adına programa katılım şartları hakkında bilgilendirme yapmak istiyoruz.

Moletik Hakkında

Moletik 26 Şubat 2021 Cuma gününde yayın yapmaya başlamış, Moletik adı ve Moletik logosu 14.06.2021 tarihinden itibaren Türk Patent Enstitiüsü tarafından korunma altına alınmıştır. Moletik’in tüm hakları saklıdır – 2021 ©

İçerik Üretimi Hakkında

  • Yazar destekleme programı ile Moletik ekibine katılan yazarlarımız, ekip üyelerinin uyduğu kurallara uymayı kabul etmiş olur. İçerik üretimi için belirlenmiş olan minimum sınırlara dikkat ederek içerik üretimini gerçekleştirir. Yazarın geçerli bir gerekçesi olması halinde, durumunu bildirerek aylık içerik üretim hedeflerini geciktirmesi veya ertelemesi mümkündür.
  • Moletik gerekli durumlarda haber vermeden sosyal medya paylaşımlarını veya orijinal yazı içeriklerini geri çekme, yayından kaldırma, yeniden yayınlama hakkını saklı tutar.
  • Moletik’te içerik üretimi yapan ekip üyeleri, ürettikleri içeriği aynı şekliyle başka bir web sitesi veya platformda yeniden yayınlayamaz. Moletik’teki içerikler kullanılarak, aslından ayırt edilemez halde veya birebir aynı metne sahip video veya podcast kaydı yapılamaz. Moletik, kendi içeriklerinden bu tarz medya dosyaları oluşturma hakkını saklı tutar. Moletik için içerik üretimi yapmak amacıyla içerikler kullanılabilir.
  • Moletik’te yer alan içeriklerin kaynak gösterimi olmaksızın paylaşılması, kopyalanması, çoğaltılması vb. işlemler yapılması yasaktır. Moletik’te yer alan içerikler değiştirilerek, Moletik’e aitmiş gibi sunulamaz. Moletik’teki içerikler kaynak gösterilmesi koşulu ile haber verilmeksizin kopyalanabilir ve paylaşılabilir. Kaynak gösterimi için Moletik adının belirtilmesi koşulu ile istenilen formatta alıntı yapılabilir.
  • İçerikleriniz onay bekliyor olarak kaydedildikten sonra editörlerimiz tarafından incelenir ve gerekli düzeltmeler yazara haber vermeksizin yapılabilir. Gerekli olduğu durumlarda yazar ile iletişime geçilerek yazısında değişiklik veya düzeltme yapılması, belirli bir kısmın çıkartılması veya eklenmesi talep edilebilir.
  • Herhangi bir canlıya karşı şiddet gibi hassas içerikli görüntülerin Moletik’te paylaşılması uygun değildir. Toplumu bilgilendirmek ve sosyal medya üzerinden yetkililere yapılan çağrılara destek vermek amacıyla yapılabilecek paylaşımlarda bu tarz görüntüler yalnızca bulanıklaştırılıp herkese uygun hale getirildikten sonra paylaşılabilir.
  • Moletik okuyucuları, Moletik’te olmaması gerektiğini düşündükleri veya hak iddia ettikleri yayınlanmış ve halen erişilebilir halde olan içerikler için içerik kaldırma talebi formunu doldurarak talepte bulunabilir. Bu durumda gelen bilgilere göre yapılacak incelemelerin ardından, süreç boyunca yazara da bilgi verilerek, sorunlu bulunan içeriğin düzenlenmesi talep edilebilir veya yayından kaldırılması işlemleri uygulanabilir.
  • Yazarların Moletik üzerinden yazılarını sisteme kendilerinin kaydetmeleri gerekir. Bu konu hakkında yazara gerekli bilgiler iletilecektir. Ekip üyelerimizden karşılaşabilecekleri sorunları bildirerek Moletik’i herkes için daha kullanışlı hale getirmemiz konusunda yardımcı olmalarını bekleriz.
  • Moletik web sitesi üzerinde gösterilen reklam gelirleri ekip üyeleri ile paylaşılmayabilir. Yazarlara şu an için Moletik tarafından herhangi bir ödeme yapılmaz. Detaylı bilgiler başvurunuzun ardından tarafınıza iletilecektir.

Bu sayfa içerisinde belirtilmemiş aklınıza takılan her soru için info@moletik.com adresinden bize ulaşabilirsiniz.

Moletik Yazar Destekleme Programına Katılım Koşulları en son 18 Eylül 2021 tarihinde güncellenmiştir. Bir sonraki değişikliğe kadar bu sayfa üzerinden belirtilmiş koşullar geçerliliğini koruyacaktır.

Scroll to Top