Coinbase Kurucusu Brian Armstrong Ömür Uzatma Şirketi Kurdu

Milyarder Coinbase kurucusu Brian Armstrong, insan ömrünü uzatmayı amaçlayan NewLimit isminde yeni bir “epigenetik yeniden programlama” şirketi kurdu. Armstrong, yaşlanmayı durdurmak için biyomühendislik alanında Stanford Doktora derecesine sahip girişimci Blake Byers ile işbirliği yapıyor. Şirket, hücrelerin yaş aldıkça nasıl değiştiğini anlamak için makine öğrenmesini kullanacak.

Amazon’un kurucusu Jeff Bezos da yaşlanma karşıtı teknolojilere ilgi duyan milyarderlerden biri. Yatırım yaptığı Altos Labs şirketi de aynı amaç için benzer şekilde genleri yeniden programlamaya çalışıyor. Yine de her milyarder bu fikrin destekleyicisi değildir. Örneğin SpaceX CEO’su Elon Musk, insanların uzun yaşaması hakkında diğer milyarderlerle hemfikir değil.

NewLimit, mevcut hücrelere yeni görevler atayarak yaşlanmayı durdurmayı amaçlıyor. Araştırmacılar, “Hepimizin gençken sahip olduğu ancak yaşlanmayla kaybedilen ‘yenilenme potansiyelini’ geri kazanmanın yolunu arıyoruz” diyorlar.

Ömür uzatmanın henüz gidecek yolu olması, zenginleri yatırım yapmaktan alıkoymuyor. Şirketin yeniden yapılandırılması için 100 milyon doların üzerinde para harcandı. Armstrong ve Byers, “Önümüzdeki birkaç yıl için sermayenin sınırlayıcı bir faktör olmayacağını umuyoruz” ifadesini kullandılar.

Yine de gelişmekte olan şirketin amacını gerçekleştirip gerçekleştiremeyeceğini zaman gösterecek.

Kaynak

https://futurism.com/neoscope/billionaire-launches-startup-epigenetic-reprogramming

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Bu içeriği paylaşın

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top