Hastaneye Kaldırılan Depremzedelerin Yerini Sorgulama Servisleri

Bu web siteleri üzerinde bazı depremzede bilgisi ve hangi hastaneye kaldırıldığı bilgisi mevcut. Kayıtlar aralıklarla güncellenmekte. Yakınlarınızın nerede olduğuna dair bu web sayfaları üzerinden isim/soyisim araması yaparak depremzede hastane liste veri tabanları aracılığıyla bilgi edinebilirsiniz.

Sorgulama işlemlerinizi T.C. Sağlık Bakanlığına ait olan https://enabiz.gov.tr/ adresinden sisteme giriş yaparak Hasta ve Hasta Yakını Bilgilendirme linki ile doğal afetle ilişkili olarak yakınlarınızın (Anne, Baba, Eş, Kardeş, Çocuk) bilgilerini sorgulayabilirsiniz.


E-Nabız uygulamasını yüklemek için

E-Nabız mobil uygulaması üzerinden depremzedelerin birinci ve ikinci derece yakınlarının bilgi alabileceği biliniyor.

Google Play (Andorid) | Apple App Store (iPhone)


https://yakinimibul.net/

Sistem artık depremzede sorgulama hizmeti vermemektedir. Ancak web sitesi üzerinde şu bilgilendirme hizmet sunulmaya devam etmektedir: “Birçok ilimizde meydana gelen deprem felaketinde evcil hayvanını kaybeden veya evcil hayvan bulan vatandaşlarımızın kaybettikleri hayvanlarını veya bulduğu hayvanları bildirmeleri için geliştirilmiştir. Bulmuş veya kaybetmiş olduğunuz evcil hayvanları KAYIP HAYVAN BİLDİR butonu ile listeye ekleyebilirsiniz.”

ÖNEMLİ BİLGİLENDİRME:

Benzer hizmet sunuyor gibi görünen bazı web sitelerinin yardım toplama adı altında dolandırıcılık yaptığı bilgisi mevcut. Lütfen bu tarz web sitelerini kullanırken bu duruma dikkat edin ve yardımlarınızı AFAD, AHBAP, KIZILAY vb. kuruluşların resmi web siteleri haricinde hiçbir sayfa üzerinden gerçekleştirmeyin! Bağış yaparken web sitelerinin alan adlarının resmi site olup olmadığını kontrol edin. (Örneğin https://ahbap.org/ gibi.)

Bu konuda daha fazla bilgi almak ve Ahbap, AFAD, Kızılay bağış hesaplarına ulaşmak için güvenilir şekilde nasıl bağış yapıldığını açıkladığımız yazımızı ziyaret edin.


Güvenilir ve doğru bilgi sunmak adına içeriği aralıklarla güncelleyip çalışmayan sorgulama sistemleri kaldırıyoruz.


İlk yayınlanma: 9 Şubat 2023, 02:14
Güncellenme: 25 Şubat 2023, 20:35

Ailesinden haber alamayanlar bu listeyi kontrol edebilir. Birçok ilimizde meydana gelen deprem felaketinde yaralanan vatandaşlarımızın hangi hastanede olduklarını bulabilmeleri için internette paylaşılan hastane verilerinden derlenmiştir. Liste anlık güncellenmemektedir. Verilerin doğruluğu 100% teyit edilememektedir. Listenin geliştirilmesine yardımcı olmak için destek@yakinimibul.net ’e mail atabilirsiniz.

https://depremkayiplari.com/ Depremde sevk edilen yaralı vatandaşlarımızın listesini inceleyerek yakınlarınız bulabilir ve iletişime geçebilirsiniz. Listeye katkıda bulunmak için bilgilendir@depremkayiplari.com adresini kullanabilirsiniz. Verilerde mükerrer (tekrar) kayıt bulunmamaktadır. Diğer sitelerde yayınlanan verilere göre ayıklanarak düzenlenmiş içerik mevcuttur.

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Bu içeriği paylaşın

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top