Sokağa Çıkma Kısıtlamaları Kaldırılıyor! İşte Kademeli Normalleşmede Açıklanan Yeni Kararlar

Kademeli normalleşmede yeni adımlar bugün kabine toplantısında görüşülmüştü. Cumhurbaşkanı tarafından yapılan açıklamalar ile uzun süredir konuşulan pazar günü kısıtlamaları, maske yasağı vb. durumlar netliğe kavuşturuldu. İşte açıklanan yeni kararlar;


* (COVID-19) Son bir haftada nüfusuna oranla dünyada en çok aşı yapan ülke konumundayız.

* Hedefimiz birkaç hafta içerisinde aşılamayı 18 yaş üzerindeki nüfusumuzun tamamına açmaktır.

* 1 Temmuz’da başlamak üzere sokağa çıkma kısıtlamalarını tümüyle kaldırıyoruz. Müzikle ilgili sınırlamayı da 24.00’e çekiyoruz.

* Şehirler arası seyahat kısıtlamalarıyla şehir içi toplu taşıma araçlarındaki sınırlamalar sona eriyor.

*Sırası gelen herkesin aşı olması hayati öneme sahiptir.

* 1 Temmuz itibarıyla kamu kurum ve kuruluşlarında normal mesai düzenine geçiliyor.

* Vatandaşlarımdan, aşı konusundaki manipülasyonlara itibar etmemelerini, bu konuda bilim insanlarına kulak vermelerini istiyorum.

* HES kodu uygulaması yaygınlaştırılarak sürdürülecektir. Konu ile ilgili ayrıntılar, İçişleri Bakanlığımızın genelgesiyle açıklanacaktır.

Pandemi sürecini hızlı ve rahat bir şekilde atlatabilmemiz için tedbirleri elden bırakmamak gerektiğini unutmayın. Her ne kadar ısınan güzel hava, insanları evlerinden dışarıya çıkmaya teşvik ediyor olsa da virüsle nerede ne şekilde karşılaşabileceğimizi bilmek mümkün değil. Bu nedenle önemli bir işiniz olmadığı müddetçe evde kalmaya özen göstermek, dışarı çıkacaksanız da maske, mesafe ve hijyen kurallarına özen göstermek büyük önem taşıyor.

Ayrıca sosyal medyada paylaşılan asparagas aşı iddialarına itibar etmemenizi ve randevunuzu alıp aşı olmanızı tavsiye ediyoruz. Bu konularda aklınıza takılan soruları cevaplamak için diğer içeriklerimize göz atabilirsiniz;

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Bu içeriği paylaşın

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top