17. İstanbul Bienali’nden Esintiler

Fransızca’da “her bir diğer yıl” anlamına gelen Bienal, bu sene 17. kez İstanbul’un farklı semtlerinde olmak üzere düzenleniyor. Bu sergi mekanlarının yanı sıra toplamda 50’yi aşkın kitapçı, sahaf, hastane, huzurevi, kafe, metro durakları ve bir radyo istasyonunda izleyici ile buluşacak.

17 Eylül-20 Kasım arasında izleyici ile buluşması olan Bienal’in küratörlüğünü (sergi düzenleyiciliğini) Ute Meta Bauer, Amar Kanwar ve David Teh üstleniyor. Bienal’in Beyoğlu, Kadıköy, Fatih ve Zeytinburnu’nda yer alan 12 sergi mekanı mevcut.

İki yılı aşkın süredir dünyanın farklı bölgelerinde, benzer sorunlara çözüm üretmek için çalışmalar yürüten, farklı alanlardan katılımcıları bir araya getiren bienal, etkileşimi besleyen, güçlendiren ve uzun vadeli etki üretmeyi amaçlayan bir buluşma noktası olmayı hedefliyor.

“Bienal bir gazete olabilir mi? Yeniden tasarlanmış bir arşiv olabilir mi? Su gibi herkesin içinden akan bir duyurular denizi olabilir mi? Eski şarkılardan, kuşlardan, çimenlerden, balıklardan, mandalardan edinilen içgörülerin paylaşıldığı bir buluşma olabilir mi?” gibi soruların sonucunda her biri uzun vadeli araştırma ve işbirliğinin meyvesi olan 50’den fazla projenin bir araya geldiği 17. İstanbul Bienali birlikte vakit geçirmek, düşünmek, konuşmak, dinlemek, okumak, izlemek, sorular sormak ve sorulara cevap aramak için bir davet niteliği taşıyacak.

17. İstanbul Bienali resmi websitesi

17. İstanbul Bienali’nin güzellikleri sadece sergilerle bitmiyor. Bienal’e özel düzenlenen bir Film Programı Pera Müzesi’nde gösterime sunuluyor. Tüm gösterimlerin Türkçe ve İngilizce altyazılı olduğu Film Programı’nın tamamını incelemek için tıklayın.

17. İstanbul Bienali hakkında detaylı bilgi almak için websitesini ziyaret edebilirsiniz. Umarım Bienal kapsamında düzenlenen tüm etkinliklerden zevk alırsınız!

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Bu içeriği paylaşın

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top