Ülkenin dört bir yanındaki yangınlar sönüdürülmek için mücadele verilirken, Muğla’nın Datça ilçesinden gelen bir görüntü sabotaj iddialarını kuvvetlendirdi. Makilik arazide her beş – on metre aralıklarla çamların altına sıkıştırılmış baruttan yapılan güneşle parlayabilecek torpiller bulundu.

Bu torpillerin henüz patlamamış olmaları ve ağaç diplerine yerleştirilmiş olduklarına dair iddialar bulunuyor. Olay hakkında jandarma tarafından soruşturma başlatılmış ve yangının sebebinin çocukların torpil oyunu olduğunu söylemişti.

Videoyu görüntüleyemiyorsanız buraya tıklayın.

Patlayıcı özelliğe sahip torpillerin bulunmasından sonra Jandarma bayramda eğlence amaçlı bu torpillerden kullandığı bilinen çocuklar için görgü tanıklarının ifadesine başvurdu. yaşları 9 ile 10 arasında değişen 4 çocuk gözlem altına alındı. Çocuklar ifadelerinde, torpilleri yangın çıkarmak amacıyla değil, oyun oynamak için bölgeye götürdüklerini söyledi.

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
1
+1
0
Bu içeriği paylaşın
Avatar
Yazar hakkında

Cenk Dunat

Merhaba, ben Cenk! Moletik.com’un kurucusu ve içerik üreticisiyim. Marmara Üniversitesi Biyoloji bölümü mezunu, Boğaziçi Üniversitesi Biyomedikal Mühendisliği yüksek lisans ve İ.Ü. Bilgisayar Programcılığı öğrencisiyim. Burada herkes için anlaşılır bilim üretmek ve yayınlamak amacıyla ekipçe çalışmaktayız. Bu yolculukta içeriklerimizi paylaşarak ve yorum yaparak bizi desteklemeyi ve hesaplarımızı takip etmeyi unutmayın :)

Yorumlar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir