Ülkenin dört bir yanındaki yangınlar sönüdürülmek için mücadele verilirken, Muğla’nın Datça ilçesinden gelen bir görüntü sabotaj iddialarını kuvvetlendirdi. Makilik arazide her beş – on metre aralıklarla çamların altına sıkıştırılmış baruttan yapılan güneşle parlayabilecek torpiller bulundu.

Bu torpillerin henüz patlamamış olmaları ve ağaç diplerine yerleştirilmiş olduklarına dair iddialar bulunuyor. Olay hakkında jandarma tarafından soruşturma başlatılmış ve yangının sebebinin çocukların torpil oyunu olduğunu söylemişti.

Videoyu görüntüleyemiyorsanız buraya tıklayın.

Patlayıcı özelliğe sahip torpillerin bulunmasından sonra Jandarma bayramda eğlence amaçlı bu torpillerden kullandığı bilinen çocuklar için görgü tanıklarının ifadesine başvurdu. yaşları 9 ile 10 arasında değişen 4 çocuk gözlem altına alındı. Çocuklar ifadelerinde, torpilleri yangın çıkarmak amacıyla değil, oyun oynamak için bölgeye götürdüklerini söyledi.

Bu içeriği paylaşın
Yazar hakkında

Cenk Dunat

Marmara Üniversitesi Biyoloji bölümünden mezun oldum. M.Ü. Biyolojik Bilimler Kulübünün 2020 - 2021 dönemi başkanlığını yürüttüm. Bilimi ve teknolojiyi herkes için anlaşılır ve ulaşılabilir hale getirmek amacıyla kulübümüzden edindiğim deneyimlerden faydalanarak Moletik'i kurdum. Yazarlarımızın da destekleriyle birlikte yeni bir yolculuğa yelken açtık :) Bu yolculukta bize katılın!

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir