Türkiye’nin Büyük Öğrenci Topluluklarından @mubiyoloji’nin Paleobiyoloji ve Evrim Semineri, 3 Ekim’de Gerçekleştirilecek!

Marmara Üniversitesi Biyolojik Bilimler Kulübü tarafından düzenlenen Paleobiyoloji ve Evrim Semineri, 3 Ekim Pazar günü başlıyor. Seminerde Evrimden Türkiye’deki antik DNA ve paleobotanik çalışmalarına, memeli paleontolojisinden eski dünya hipparion atlarının evrimine kadar çeşitli konular çok değerli, alanında uzman konuşmacıların katılımları ile ele alınacak.

Katılmak için formu doldurabilirsiniz: paleobiyoloji.moletik.com

Saat 10:00’dan 15:00’a kadar beş oturumdan oluşacak seminer, YouTube üzerinden ücretsiz ve herkese açık olarak gerçekleşecek. Seminerin en az dört oturumuna katılan herkese ‘Paleobiyoloji Semineri Katılım Belgesi’ ve Lab Akademi’deki sertifikalı eğitimlerden istenilen herhangi birinde Ekim ayı boyunca geçerli olacak %20 indirim kodu verilecek.

Her bir oturumu 40’ar dakika olarak gerçekleştirilecek seminerde, sunumun sonunda cevabını merak ettiğiniz soruları YouTube chat üzerinden moderatöre ileterek değerli konuklarımıza sorabilecek ve yayına katkıda bulunabileceksiniz.

Etkinlik Hediyeler Dolu!

Lab Akademi’den, ekim ayında geçerli herhangi bir sertifikalı eğitimde kullanmak üzere %100 indirim kodu değerli @mubiyoloji üye ve takipçilerinden birine hediye edilecek.

Çekilişe katılmak ve detaylar için aşağıdaki paylaşımı inceleyebilirsiniz:

https://www.instagram.com/p/CUSOGAgs1NK/?utm_source=ig_web_copy_link

Hediyeler bununla sınırlı değil! Ginko Bilim sponsorluğunda verilecek kitaplar görselde yer alan; Yaşamın Kökenleri, Biyoloji Felsefesi ve Türlerin Kökeni olup, Paleobiyoloji Semineri’nin en az 4 oturumuna katılan 2 katılımcıya verilecektir. Detaylar ilerleyen günlerde @mubiyoloji Instagram hesabında paylaşılacak.

Etkinlik Akışı

10.00 – 10.50 Prof. Dr. Ergi Deniz Özsoy – Kesintilenmiş Denge ve Evrimleşme Hızları Problemi
Hacettepe Üniversitesi Biyoloji Bölümü başkanı olan değerli hocamız evrimsel biyolog ve genetikçidir. Türkiye’de evrimi anlatan ve açıklayan önemli kişilerden birisi olarak seminerimizin ilk oturumuna konuk olacaktır.

● 11.00 – 11.50 Prof. Dr. Yılmaz Selim Erdal – Anadolu’da Antik DNA Çalışmaları
Hacettepe Üniversitesi Antropoloji bölümü başkanı olan değerli hocamız Anadolu’daki uygarlıklar ve insan osteolojisi hakkındaki çalışmaları ile tanınır. Seminerimizin ikinci oturmunda bizlerle olacaktır.

● 12.00 – 12.50 Dr. Öğr. Üyesi Serdar Mayda – Paleobiyoloji Alanında Çalışmalar ve
Memeli Paleontolojisi

Jeoloji ve Paleontoloji alanında çalışmaları olan hocamız ve ekibi İzmir’de yaptıkları kazı çalışmalarından elde edilen diş ile kedimsilerin atası kabul edilen bir yırtıcıya “İzmirictis Cani” adını verdiler. Hocamızı seminerimizin üçüncü oturumunda ağırlayacağız.

● 13.00 – 13.50 Dr. Öğr. Üyesi Hüseyin Tuncay Güner – Türkiye’de Paleobotanik ve Bitki Makrofosilleri Çalışmaları
İstanbul Üniversitesi Orman Botaniği ana bilim dalında çalışmalarına aktif olarak devam eden hocamızı seminerimizin dördüncü oturumunda ağırlayacağız.

● 14.00 – 14.50 Dr. Ferhat Kaya – Hipparion Atların Evrimi ve Biyocoğrafyası
Asya ve Afrika memelilerinin evrimi ve paleontolojileri hakkında çalışmaları olan ve Finlandiya’da Helsinki Üniversitesinde akademik görevler alan hocamızı seminerimizin beşinci oturumunda ağırlayacağız.

Mubiyoloji ekibinin çok emek sarf ederek hazırladığı ve gerçekleştirmek için heyecan duyduğu Paleobiyoloji Seminerine bilimsever herkes davetlidir. Daha fazlası için Moletik ve @mubiyoloji’yi takip etmeyi unutmayın!

Bonus: Nedir bu Paleobiyoloji?

Paleobiyoloji bilimi, soyu tükenmiş canlıların biyolojik yapısını, kökenini ve evrimini inceleyen; en küçüğünden en büyüğüne fosillerin yapılarını araştıran bilim dalıdır.

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Bu içeriği paylaşın

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top